top of page

3D spausdinti aparatai

Tai aparatai, modeliuojami specialiose kompiuterinėse programose ir spausdinami 3D spausdintuvu. Kaip Jūsų dantys patenka į kompiuterį?

Pirmiausia, nuskenuojami dantų lankai ir iš karto gauta informacija perkeliama į kompiuterio ekraną. Vėliau, sukonfiguruojamas dokumentas (stl), kuris nusiunčiamas į dantų techniko laboratoriją. Dantų technikas CAD/CAM programoje sumodeliuoja aparatą, kurį atspausdina 3D spausdintuvu ir nupoliruoja.

3D spausdinti aparatai turi daug privalumų. Kadangi dantų lankai skenuojami, nebereikia imti pacientams nemalonių atspaudų. Moksliniai tyrimai patvirtina, kad pacientai, ypač mažieji, daug geriau toleruoja skenavimą negu įprastinį atspaudą, nesukelia pykinimo reflekso. Taip pat, vaikams tai yra labai įdomus procesas, nes iš karto savo dantis gali išvysti kompiuterio ekrane.

Gaminant 3D ortodontinius aparatus galima praleisti vieną iš įprastinio aparato darymo vizitų - tarpdančių separacijos vizitą. Tad, Jums mažiau kartų reikės lankytis klinikoje. Įdomu tai, kad 3D aparatų tikslumas yra didesnis negu įpratų ortodontinių aparatų, nes eliminuojamos atspaudo laikymo, transportavimo, modelio gamybos klaidos. Taip pat, skaitmeninį dantų modelį galima naudoti daug kartų, jis nėra sugadinamas kaip gipsinis modelis.

bottom of page